triky pro nehty

Umělé nehty umí vyčarovat krásné ruce. V průběhu času se zdokonalily jejich druhy a technika. Nejznámější jsou nehty gelové, akrylové a z tekutého skla ( fiberglassové). Tyto nehtíky se vyznačují velkou odolností. Jaké jsou tedy jejich výhody a nevýhody?

Akrylové nehty

Také se jim říká porcelánové nebo pryskyřicové. Vydrží déle než například gelové, akryl je tvrdší materiál. Jsou pevné a nepruží. Díky jejich odolnosti snesou i těžší manuální práci. Působí velmi přirozeně, vyznačují se také velkým leskem a jejich cena je poměrně příznivá. Jejich modeláž je nejlepší svěřit do rukou odborníka, provádí se směsí akrylového prášku a speciální tekutiny – monomeru. Na rozdíl od gelu akryl schne na vzduchu za pár minut a není třeba UV lampa.  Nevýhodou však může být trochu zápach při modeláži a nehty pod nimi nemůžou dobře "dýchat". Odstrańují se acetonem.  Dají se krásně jednoduše zdobit.

Gelové nehty

Tento druh se v našich končinách těší největší oblibě. Vypadají velmi přirozeně a dobře přilnou. Navíc jsou pružné. Jejich modeláž se provádí UV gelem, který se vytvrzuje v UV lampě. Během polymerizace v UV lampě některé gely mohou jemně pálit. Pokročilejší gely se vytvrzují v LED lampě.

Akrygelové nehty

Dají se kombinovat oba materiály, a tak můžeme využít kladných vlastností obou typů: získáme pevné a zároveň pružné nehty, které dobře přilnou.

Nehty z tekutého skla

Trpíte na  lámavé, třepící se a poškozené nehty? Pak je tu nové revoluční řešení: unikátní způsob prodloužení nebo zpevnění přírodních nehtů technikou Fiberglass pomocí síťoviny z hedvábí nebo skelného vlákna. Fiberglass neboli také Tekuté sklo se používá na zpevnění přírodního nehtu, na opravu ulomených nehtů nebo na prodloužení nehtů.. Jsou super pevné a přitom pružné. Hodí se pro alergiky. Nevýhodou fiberglassových nehtů je jejich krátká životnost, max.14 dní a nedají se doplňovat. Musí se vždy odstranit a znovu vytvořit. Odstraňují se kosmetickým acetátem.

Autor: Luci 

Přidat komentář

   

Zdraví